Говорячи простою зрозумілою мовою, вентиляція приміщення являє собою процес заміни вже не свіжого повітря на свіже з вулиці. То ж давайте розберемося, чому так необхідна вентиляція і як цей нині обов’язковий в будь-якому приміщенні інженерний винахід впливає на людей, які в приміщенні знаходяться, і на саме на приміщення в цілому.

Уявімо ситуацію: ми з вами знаходимося у якомусь невеличкому герметичному приміщенні. Що з нами буде відбуватися? І що буде відбуватися з повітрям? Ми розуміємо, що через деякий час нам стане «нічим дихати», а потім і взагалі може стати дурно.

Якщо наші домівки чи будь-які інші приміщення, призначені для якогось не «кількахвилинного» перебування в них, були б настільки герметичними, то в них неможливо було б жити. І навіть коротке перебування в них було б для нас дискомфортним.

В середньостатистичному за стандартами герметичності приміщенні концентрація в повітрі таких виділень як пара, пил, гази тощо - зростає і може бути шкідливою, а через деякий час стане небезпечною для нашого здоров'я.

Для того, щоб нейтралізувати вологу та знизити концентрацію різних некорисних речовин у повітрі з небезпечної кількості до прийнятної норми - нам і служить вентиляція.

Дуже хибною є думка про те, що на обладнанні якісної вентиляційної системи можна й зеконимити. Коли починається процес експлуатації будівлі, виявляється, що потрібно було передбачити кращу вентиляційну систему, оскільки бракує свіжого повітря, нічим дихати, а потім і взагалі з’являється грибок, як незваний гість, і позбутися його вкрай складно. Бо мікроклімат для нього дуже сприятливий, як і для багатьох інших бактерій. Тому до питання щодо якісного вентиляційного каналу краще підходити серйозно і робити це ще на стадії проекту (!), врахувавши всі важливі деталі, які можуть виникнути в процесі експлуатації.

Звичайно, забезпечити якісну вентиляцію лише за рахунок будівельних рішень – навряд чи вдасться. Тобто, якась вентиляція буде, але для комфортного тривалого перебування її буде не достатньо. То ж, не обійтися без обладнання систем примусової вентиляції, особливо, враховуючи тенденцію в енергозбереженні та максимальної герметизації приміщень. Наразі обладнання таких вентиляційних систем має високий рівень і досить широкий асортимент.

Загалом, однаково продуктивно можуть застосовуватися різні типи вентиляційних систем. Які саме - залежить від багатьох різних факторів, наприклад, від площі приміщення, етажності будівлі, наявності та специфіки структури існуючих вентиляційних каналів та інших особливостей. В приміщенні майже завжди поєднуються кілька видів вентиляційних систем. Найчастіше - встановлюється приточно-витяжна вентиляція. Така вентиляційна система являє собою поєднання природних і механічних способів впливу на обмін повітрям.

Загалом можна виділити такі види вентиляції:

  • природна, коли повітря до приміщення надходить через двері або вікна природним способом;
  • примусова вентиляція (підійде виключно для приміщень, де немає великої кількості чи потоку людей) - це коли наявність повітря в приміщенні забезпечує вентилятор. Вентилятор в даному випадку перемішує «відпрацьоване» повітря з іншим, яке надходить до приміщення з інших джерел;
  • приточна вентиляція - це коли повітря в приміщення надходить через приточні канали (тобто повітря надходить самотоком);
  • витяжна вентиляція - видаляє забруднене повітря з приміщення;
  • канальна вентиляція – зазвичай така система є приточно-витяжною;
  • безканальна - коли циркуляція повітря забезпечується за допомогою люстри-вентилятора, чи вентилятора, встановленого у вікні. Або за допомогою спеціальних клапанів (вбудовуються у вікна або стіни).

Підбиваючи підсумки, стає зрозумілим і навіть очевидним, що вентиляція вкрай важлива у будь-яких приміщеннях, адже вона прямо впливає не тільки на наше самопочуття, а на здоров’я взагалі. Тому до цього питання слід підходити не просто дуже розумно і організовано, а ще й своєчасно.

Ігор Усенко
Інженер з технічного нагляду

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"


Будівництво комерційної нерухомості – окрема і багато в чому специфічна сфера для виконання будівельно-монтажних робіт, яка, в свою чергу, має особливості для кожного з напрямків, на які розгалужується.

Так, ремонт приміщень під невеликі магазини чи кафе – це одне, а ремонт величезних офісних чи торгових центрів – геть інше. Причому, як з точки зору організації бізнес-процесів, так і з точки зору професійних навичок робітників, здавалося б, однієї професії. Як правило, ті компанії, які спеціалізуються на якомусь конкретному напрямку, або зовсім не беруться, або беруться вкрай неохоче за проекти, які не в повній мірі відносяться до їх прямої спеціалізації. При цьому така градація – рішуче, «+» для всіх сторін угоди, адже якщо немає впевненості в результаті, то ризики занадто великі – для клієнта у вигляді зірваних термінів, для виконавця – у вигляді штрафних санкцій. А на виході – і те, і те виливається в збитки для кожної зі сторін.

ТФМ-Будівництво, маючи за плечима роки досвіду як в обслуговуванні, так і в будівництві комерційної нерухомості, має в розпорядженні всі необхідні ресурси для того, щоб виконати ремонт комерційного приміщення в найкоротші терміни – з нуля і до введення в експлуатацію. Спеціалізація нашої компанії – невеликі комерційні об’єкти, керувати будівельно-монтажними роботами на яких ми навчилися віртуозно, оптимізуючи при цьому час і гроші не тільки свої, але і наших Замовників. Впевненість в своєму підході і результатах роботи дає нам можливість надавати необхідні гарантії на весь спектр виконаних робіт, включаючи монтаж інженерних систем в готових приміщеннях.

Ремонт комерційної нерухомості невеликої площі, але найрізноманітнішого призначення – спеціалізація компанії ТФМ-Будівництво.

Ми вміємо оптимізувати бізнес-процеси, час і гроші.

Ми вміємо виконувати свою роботу швидко і без втрати якості.

Ми забезпечуємо своїх Замовників кращою гарантійною і післягарантійною підтримкою.