Повертаючись до теми опалення, обговорюваної раніше, хотілося б детальніше зупинитися на питанні водяного способу обігріву (це один із 3-х найпопулярніших видів, окрім повітряного і інфрачервоного).

Треба відзначити, що найпоширеніший варіант для комерційної нерухомості - водяне опалення. Але водяне опалення може бути як радіаторного типу, так і типу "тепла підлога".

Виникає закономірне питання – що краще і вигідніше?

При порівнянні ми вважаємо за необхідне враховувати два критерії: економічність і комфорт.

Розподілення температури у теплої підлоги (знизу вгору) більш рівномірне, а отже і більш комфортне, оскільки "ноги в теплі, а голова в холоді" - для організму людини є ідеальними умовами. Так само є можливість ходити по підлозі без взуття, сидіти або лежати на підлозі. Однак, для комерційної нерухомості все це зовсім не є вагомими аргументами на користь саме теплої підлоги, як найоптимальнішого способу опалення.

З огляду на площину економічності треба роздивитися ось що: крім ефективності передачі тепла через опалювальний прилад (будь то радіатор чи тепла підлога) потрібно також оцінювати і коефіцієнт регульованості, тобто можливість якомога швидше змінити температурний режим у випадку виникнення необхідності (вручну чи автоматично - не має значення). За показником ефективності передачі тепла - тепла підлога трохи виграє у радіаторів, але що стосується коефіцієнта регульованості, то радіатори однозначно краще, оскільки тепла підлога має істотну інертність на відміну від радіаторів.

Так чим же погана інертність опалювального приладу? Крім опалювального котла (не важливо, чи це газ, електрика, вугілля, дрова) в будівлі і поза нею є інші джерела тепла. Це можуть бути: сонячне світло, різна техніка (як побутова, так і офісна), люди, погодні умови (потепління/похолодання). Для того, щоб своєчасно скористатися впливом таких джерел - потрібно дуже швидко реагувати. Підвищення температури теплоносія на один градус вище необхідного в системі опалення тягне за собою втрати теплової енергії приблизно до 5%. Саме цим обумовлена необхідність автоматики. Це її головна функція – контролювати і підтримувати температуру якомога ближче до цільової. Також автоматика дозволяє програмувати цикл опалення у відповідності з циклом життєдіяльності офісу (магазину, виробництва). Наприклад, коли вночі в офісі нікого немає, можна знизити температуру, а за годину до початку робочого дня - почати її підіймати. Таким чином, до моменту приходу співробітників температура стане оптимальною. Такий цикл дозволить суттєво зекономити на енергоресурсах. Наприклад, якщо вночі понизити температуру на 5 градусів, то економія може скласти до 30% за кожну годину.

З огляду на вищесказане, інертність теплої підлоги зведе нанівець реакцію автоматики. І тут можна було б припустити, що радіаторне опалення є економічнішим, ніж тепла підлога. З чим, до речі, складно не погодитися. Однак, існує одне "але" і воно дуже вагоме – це комфорт. І, наприклад, багато хто з мешканців приватних будинків вирішить, що за нього варто заплатити більше. А ось для офісу – однозначно, радіаторне опалення!

Підсумовуючи, можна сказати, що на практиці як тепла підлога, так і радіаторне опалення – дуже ефективні. Але кожен з цих способів вирішує дещо різний перелік завдань. Хоча їх і можна досить вдало комбінувати.

Всім вдалого дня і правильної температури!

Сергій Шевченко
директор «ТФМ-Будівництво»

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"


Будівництво комерційної нерухомості – окрема і багато в чому специфічна сфера для виконання будівельно-монтажних робіт, яка, в свою чергу, має особливості для кожного з напрямків, на які розгалужується.

Так, ремонт приміщень під невеликі магазини чи кафе – це одне, а ремонт величезних офісних чи торгових центрів – геть інше. Причому, як з точки зору організації бізнес-процесів, так і з точки зору професійних навичок робітників, здавалося б, однієї професії. Як правило, ті компанії, які спеціалізуються на якомусь конкретному напрямку, або зовсім не беруться, або беруться вкрай неохоче за проекти, які не в повній мірі відносяться до їх прямої спеціалізації. При цьому така градація – рішуче, «+» для всіх сторін угоди, адже якщо немає впевненості в результаті, то ризики занадто великі – для клієнта у вигляді зірваних термінів, для виконавця – у вигляді штрафних санкцій. А на виході – і те, і те виливається в збитки для кожної зі сторін.

ТФМ-Будівництво, маючи за плечима роки досвіду як в обслуговуванні, так і в будівництві комерційної нерухомості, має в розпорядженні всі необхідні ресурси для того, щоб виконати ремонт комерційного приміщення в найкоротші терміни – з нуля і до введення в експлуатацію. Спеціалізація нашої компанії – невеликі комерційні об’єкти, керувати будівельно-монтажними роботами на яких ми навчилися віртуозно, оптимізуючи при цьому час і гроші не тільки свої, але і наших Замовників. Впевненість в своєму підході і результатах роботи дає нам можливість надавати необхідні гарантії на весь спектр виконаних робіт, включаючи монтаж інженерних систем в готових приміщеннях.

Ремонт комерційної нерухомості невеликої площі, але найрізноманітнішого призначення – спеціалізація компанії ТФМ-Будівництво.

Ми вміємо оптимізувати бізнес-процеси, час і гроші.

Ми вміємо виконувати свою роботу швидко і без втрати якості.

Ми забезпечуємо своїх Замовників кращою гарантійною і післягарантійною підтримкою.