Отже, стеля Грильято являє собою гратчасту систему, яка складається з алюмінієвих профілів з прорізаними пазами зверху чи знизу, куточком для кріплення всього каркасу до стін по периметру і спеціальних підвісів, на яких і тримається вся конструкція. Профілі можуть бути різної форми, але частіше за все їх поперечний переріз виконаний у формі латинської літери U. Гратчасті підвісні конструкції виробляються в різних модифікаціях, однак, принцип всюди єдиний. В основу, зібрану з профільних алюмінієвих рейок, вставляються решітки. В залежності від товщини металу і розміру осередків, вага стелі варіюється в межах 2-6 кг/м².

Іноді підвісна стеля Грильято виготовляється з дерев’яних рейок, які виконують таку саму функцію, як і алюмінієві профілі. Але це вже буде не справжній Грильято, а лише стеля цього типу.

Про профілі можна сказати, що застосовуються несучі рейки наступних типів:

 • С60
 • С120
 • С180
 • С240

Цифри свідчать про довжину кожного профілю. Товщина стінки профілю варіюється від 0,4 до 0,5 мм, висота - 4 – 5 см. Колірна палітра рейок найрізноманітніша – чорні та білі, під золото і срібло, блискучі хромовані, коричневі, бежеві та інші відтінки. При бажанні виробник може виготовити профільні елементи у потрібному кольорі.

Кожна окрема решітка зазвичай виготовляється у розмірах 500х500 мм, хоча є різні варіанти, починаючи від 30 см і закінчуючи решітками з розміром однієї сторони в два метри.

Збірка стелі Грильято

Плануючи зібрати підвісну систему своїми руками, пам’ятайте, що при роботі з Грильято потрібно неухильно дотримуватися технології збирання. Оскільки гратчасті профілі важкі і водночас тендітні, потрібно надзвичайно якісне кріплення силової рами до базової основи. Грати підрізають виключно за допомогою просікателя для профілів, в іншому випадку вийде стеля з розшматованими краями, які потім буде нереально замаскувати.

Порядок робіт:

 • Підготовка основи – очищення, обробка глибоко проникаючим грунтом для бетону, забарвлення в тон профілю.
 • Розмітка робочої поверхні під окантовку: в кожному куті ставиться контрольна відмітка, потім проводиться відбиття проміжних відрізків за допомогою шнура і виставляння лінії горизонту за рівнем. Міжстельовий простір по висоті має бути мінімум 20 см.
 • Установка окантовочного профілю. При виборі кріплень – саморізів (мінімальний розмір – 16х4,2) – і кроку від 30 до 60 см відштовхуються від матеріалу стінок. Установку на бетонну або дерев’яну основу допускається виконувати з більшим кроком, а якщо матеріали основи слабкі, то з меншим.
 • Монтаж несучих профілів, починаючи з довгої стіни кімнати. Після з’єднання несучих і опорних профілів переходять до установки проміжних. В процесі монтажу на кожну пару-трійку прольотів, з урахуванням кроку 60 см, має приходитися один підвіс.
 • Кріплення всіх підвісів на базову основу виконується за допомогою саморізів з поліпропіленовими дюбелями. В той самий час приблизно вирівнюють каркас на підвісах по лінії горизонту.
 • Остаточне виставлення силової рами - в горизонтальному положенні з наступним кріпленням прорізів 60х60 для установки обладнання мінімум на два підвіси в кожному куті, розташованому по діагональній осі.
 • Монтаж світильників: в якості кріплень використовуються підвіси.
 • Збірка неповних модулів, підгонка за розміром на місці і остаточна установка.
 • Монтаж повних решіток за аналогічним принципом.
 • Підключення освітлювальних приладів і тестування працездатності системи освітлення. Щоб стельова конструкція набула закінченого вигляду, важливо грамотно підібрати електроприлади.

Юлія Машталерова
Начальник планово-економічного відділу

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"


Будівництво комерційної нерухомості – окрема і багато в чому специфічна сфера для виконання будівельно-монтажних робіт, яка, в свою чергу, має особливості для кожного з напрямків, на які розгалужується.

Так, ремонт приміщень під невеликі магазини чи кафе – це одне, а ремонт величезних офісних чи торгових центрів – геть інше. Причому, як з точки зору організації бізнес-процесів, так і з точки зору професійних навичок робітників, здавалося б, однієї професії. Як правило, ті компанії, які спеціалізуються на якомусь конкретному напрямку, або зовсім не беруться, або беруться вкрай неохоче за проекти, які не в повній мірі відносяться до їх прямої спеціалізації. При цьому така градація – рішуче, «+» для всіх сторін угоди, адже якщо немає впевненості в результаті, то ризики занадто великі – для клієнта у вигляді зірваних термінів, для виконавця – у вигляді штрафних санкцій. А на виході – і те, і те виливається в збитки для кожної зі сторін.

ТФМ-Будівництво, маючи за плечима роки досвіду як в обслуговуванні, так і в будівництві комерційної нерухомості, має в розпорядженні всі необхідні ресурси для того, щоб виконати ремонт комерційного приміщення в найкоротші терміни – з нуля і до введення в експлуатацію. Спеціалізація нашої компанії – невеликі комерційні об’єкти, керувати будівельно-монтажними роботами на яких ми навчилися віртуозно, оптимізуючи при цьому час і гроші не тільки свої, але і наших Замовників. Впевненість в своєму підході і результатах роботи дає нам можливість надавати необхідні гарантії на весь спектр виконаних робіт, включаючи монтаж інженерних систем в готових приміщеннях.

Ремонт комерційної нерухомості невеликої площі, але найрізноманітнішого призначення – спеціалізація компанії ТФМ-Будівництво.

Ми вміємо оптимізувати бізнес-процеси, час і гроші.

Ми вміємо виконувати свою роботу швидко і без втрати якості.

Ми забезпечуємо своїх Замовників кращою гарантійною і післягарантійною підтримкою.