Отже, стеля Грильято являє собою гратчасту систему, яка складається з алюмінієвих профілів з прорізаними пазами зверху чи знизу, куточком для кріплення всього каркасу до стін по периметру і спеціальних підвісів, на яких і тримається вся конструкція. Профілі можуть бути різної форми, але частіше за все їх поперечний переріз виконаний у формі латинської літери U. Гратчасті підвісні конструкції виробляються в різних модифікаціях, однак, принцип всюди єдиний. В основу, зібрану з профільних алюмінієвих рейок, вставляються решітки. В залежності від товщини металу і розміру осередків, вага стелі варіюється в межах 2-6 кг/м².
Іноді підвісна стеля Грильято виготовляється з дерев’яних рейок, які виконують таку саму функцію, як і алюмінієві профілі. Але це вже буде не справжній Грильято, а лише стеля цього типу.
Про профілі можна сказати, що застосовуються несучі рейки наступних типів:
- С60
- С120
- С180
- С240
Цифри свідчать про довжину кожного профілю. Товщина стінки профілю варіюється від 0,4 до 0,5 мм, висота - 4 – 5 см. Колірна палітра рейок найрізноманітніша – чорні та білі, під золото і срібло, блискучі хромовані, коричневі, бежеві та інші відтінки. При бажанні виробник може виготовити профільні елементи у потрібному кольорі.
Кожна окрема решітка зазвичай виготовляється у розмірах 500х500 мм, хоча є різні варіанти, починаючи від 30 см і закінчуючи решітками з розміром однієї сторони в два метри.
Збірка стелі Грильято
Плануючи зібрати підвісну систему своїми руками, пам’ятайте, що при роботі з Грильято потрібно неухильно дотримуватися технології збирання. Оскільки гратчасті профілі важкі і водночас тендітні, потрібно надзвичайно якісне кріплення силової рами до базової основи. Грати підрізають виключно за допомогою просікателя для профілів, в іншому випадку вийде стеля з розшматованими краями, які потім буде нереально замаскувати.
Порядок робіт:
- Підготовка основи – очищення, обробка глибоко проникаючим грунтом для бетону, забарвлення в тон профілю.
- Розмітка робочої поверхні під окантовку: в кожному куті ставиться контрольна відмітка, потім проводиться відбиття проміжних відрізків за допомогою шнура і виставляння лінії горизонту за рівнем. Міжстельовий простір по висоті має бути мінімум 20 см.
- Установка окантовочного профілю. При виборі кріплень – саморізів (мінімальний розмір – 16х4,2) – і кроку від 30 до 60 см відштовхуються від матеріалу стінок. Установку на бетонну або дерев’яну основу допускається виконувати з більшим кроком, а якщо матеріали основи слабкі, то з меншим.
- Монтаж несучих профілів, починаючи з довгої стіни кімнати. Після з’єднання несучих і опорних профілів переходять до установки проміжних. В процесі монтажу на кожну пару-трійку прольотів, з урахуванням кроку 60 см, має приходитися один підвіс.
- Кріплення всіх підвісів на базову основу виконується за допомогою саморізів з поліпропіленовими дюбелями. В той самий час приблизно вирівнюють каркас на підвісах по лінії горизонту.
- Остаточне виставлення силової рами - в горизонтальному положенні з наступним кріпленням прорізів 60х60 для установки обладнання мінімум на два підвіси в кожному куті, розташованому по діагональній осі.
- Монтаж світильників: в якості кріплень використовуються підвіси.
- Збірка неповних модулів, підгонка за розміром на місці і остаточна установка.
- Монтаж повних решіток за аналогічним принципом.
- Підключення освітлювальних приладів і тестування працездатності системи освітлення. Щоб стельова конструкція набула закінченого вигляду, важливо грамотно підібрати електроприлади.