Надзвичайно важливою частиною будь-якого ремонту є стяжка підлоги.

Неякісна стяжка підлоги недопустима – і це, взагалі-то, аксіома (!). Від того, наскільки рівна поверхня підлоги, повністю залежить термін служби майбутнього покриття для цієї підлоги. Винаймаючи компанію для ремонту, ми завжди бажаємо отримати чудовий результат. Однак, як зрозуміти, хто виконає роботу якісно, а хто лише витратить ваші гроші, час та нервові клітини?!

Хто є хто

"Шабашники" або "халтурники" (тобто, не «профі»), мають на меті лише одне – заробити гроші тут і зараз. Насправді, таких людей видно одразу за їхньою поведінкою, неправдоподібно яскравими або неконкретними обіцянками і таке інше - краще їх обходити стороною. Адже обіцянки – це одне, а гарантії та відповідальність – геть інше.

Що стосується професіоналів: це завжди про конкретику і точність.

По-перше, у професіоналів із самого початку завжди із собою лазерний рівень. Хоча його і можна замінити водяним – якість вимірювання не постраждає, а ось строки виконання можуть збільшитися.

Технологія попередньої розмітки під заливку стяжки лазерним рівнем наступна: розмітку здійснюють по горизонту на стінах і потім ставлять маяки. А от працюючи із водяним рівнем принцип розмітки зворотний: тобто спочатку ставимо маяки, а вже потім робимо розмітку на стіні: це повинна бути чітка «горизонталь» приміщення. Після будівельних робіт частіше за все підлога має ухил, височини і/або поглиблення. При монтажі маяків необхідно знайти найвищу точку і саме її використовувати в якості нульової позначки.

За допомогою рівня на стіни наноситься лінія приблизно на висоті 3 сантіметри від рівня підлоги. Саме на цьому етапі можна розрахувати приблизні витрати суміші для стяжки. І, що важливо: менше, ніж цей приблизний розрахунок не рекомендується брати до уваги, оскільки в подальшому стяжка просто розсиплеться.

Якщо майстри не встановлять маяки і не зроблять розмітку, то вірогідність того, що перед вами дилетанти - буквально 95%. І якщо у вас із ними немає договору, то ви безцільно витрачаєте гроші, адже, скоріше за все, доведеться переробляти.

Про якість матеріалів

Другий важливий момент – підбір цементно-піщаної суміші для стяжки. Звісно, готових сумішей у продажу багато і, звісно ж, серед них зустрічаються неякісні. На жаль, визначити якість можливо лише розкривши упаковку і побачивши, що всередині. Серед основних ознак, на які слід звернути увагу, можна виділити наступні: суміш не повинна містити вкраплень жовтуватих, коричневих та інших відтінків, колір суміші має бути сірим.

Якщо в суміші багато піску - вона буде мати жовтуватий відтінок і така суміш почне швидко руйнуватися. Коричневі, червонуваті, голубі та білі вкраплення свідчать про нявність в ній глини, а на практиці це означатиме, що із вірогідністю 100% в стяжці будуть тріщини.

Особливості технологічного процесу

Третє, що має виключно важливе значення – видалення повітря із стяжки. Самостійно повітря не «вийде» крізь в’язку суміш і тому, залишившись всередині, порушить монолітність структури, зробивши її не стійкою перед механічними навантаженнями. Для цього стяжку проколюють – аби дати повітрю вийти з неї.

Замовляючи послугу стяжки підлоги, не слід розраховувати на те, що весь процес буде дуже швидким. Бетон повинен застигнути, а для цього, згідно всіх правил та норм, на протязі 14 днів його потрібно періодично зволожувати. Повне застигання цементної суміші триває близько одного місяця. Окрім цього, рекомендується ще на два тижні накрити підлогу поліетиленовою плівкою (для запобігання випаровування вологи). І лише після завершення всіх цих етапів можна приступати до укладання декоративного підлогового покриття.

Прийняття робіт

Однак, навіть якщо всі роботи виконані згідно необхідних стандартів, то залишається, все одно, суто поверхневе питання на момент прийняття робіт: які відхилення в питанні «рівності» отриманої поверхні можливі та є допустимими. За стандартом (БНіП), на 4 метри довжини підлоги допускається відхилення рівня 8 мм.

Ще один перехресний фактор перевірки – якщо постукати по поверхні, звук повинен бути дзвінким, а якщо звук глухий, то це свідчить або про наявність повітряних порожнин, або про відставання стяжки від основи підлоги.

То ж, замовляючи у підрядників роботи по здійсненню стяжки підлоги, обов’язково вимагайте укладання договору і проводьте приймання робіт за самими суворими вимогами.

Сергій Шевченко
директор «ТФМ-Будівництво»

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"


Будівництво комерційної нерухомості – окрема і багато в чому специфічна сфера для виконання будівельно-монтажних робіт, яка, в свою чергу, має особливості для кожного з напрямків, на які розгалужується.

Так, ремонт приміщень під невеликі магазини чи кафе – це одне, а ремонт величезних офісних чи торгових центрів – геть інше. Причому, як з точки зору організації бізнес-процесів, так і з точки зору професійних навичок робітників, здавалося б, однієї професії. Як правило, ті компанії, які спеціалізуються на якомусь конкретному напрямку, або зовсім не беруться, або беруться вкрай неохоче за проекти, які не в повній мірі відносяться до їх прямої спеціалізації. При цьому така градація – рішуче, «+» для всіх сторін угоди, адже якщо немає впевненості в результаті, то ризики занадто великі – для клієнта у вигляді зірваних термінів, для виконавця – у вигляді штрафних санкцій. А на виході – і те, і те виливається в збитки для кожної зі сторін.

ТФМ-Будівництво, маючи за плечима роки досвіду як в обслуговуванні, так і в будівництві комерційної нерухомості, має в розпорядженні всі необхідні ресурси для того, щоб виконати ремонт комерційного приміщення в найкоротші терміни – з нуля і до введення в експлуатацію. Спеціалізація нашої компанії – невеликі комерційні об’єкти, керувати будівельно-монтажними роботами на яких ми навчилися віртуозно, оптимізуючи при цьому час і гроші не тільки свої, але і наших Замовників. Впевненість в своєму підході і результатах роботи дає нам можливість надавати необхідні гарантії на весь спектр виконаних робіт, включаючи монтаж інженерних систем в готових приміщеннях.

Ремонт комерційної нерухомості невеликої площі, але найрізноманітнішого призначення – спеціалізація компанії ТФМ-Будівництво.

Ми вміємо оптимізувати бізнес-процеси, час і гроші.

Ми вміємо виконувати свою роботу швидко і без втрати якості.

Ми забезпечуємо своїх Замовників кращою гарантійною і післягарантійною підтримкою.