В минулій статті про натяжні стелі було порушено тему «тканинних стель», як різновиду підвісних натяжних стельових покриттів.

Сьогодні розкриємо цю тему трохи ширше.

Чим відрізняється звичайна натяжна стеля (ПВХ) від тканинної?

Тканинна стеля являє собою тканину з поліефірної нитки. Технологія виготовлення таких стель кардинально відрізняється від виробництва звичайної плівкової стелі з ПВХ. В процесі її виробництва тонкі поліестерні нитки сплітають в тканину (як щільну сітку) і фактично отримують штучний трикотаж. Після цього отримана текстильна тканина просочується рідинами, які надають їй водовідштовхуючі властивості. Результат - дуже міцна, але на 100% синтетична тканина.

Виробництво цієї нитки – технічно неймовірно складний процес і для нього необхідне дороге обладнання. У зв’язку із цим натяжні стелі з такої тканини коштують дорого (у порівнянні з ПВХ-стелями) – як, правило, вдвічі дорожче. Іноді поліестерову нитку замінюють на натуральну, в такому випадку готовий виріб коштуватиме ще дорожче, так би мовити – досконалість не має меж.

Через вищевказані особливості виробництва тканинна стеля завжди має матову поверхню і особливу фактуру, на відміну від плівкового полотна. Така фактура може повторювати вид ідеальної штукатурки, сатину, класичної замші або навіть шкіри.

Але саме ці особливості виробництва скорочують кольорову гаму - вона не така багата, як у ПВХ-плівок. Хоча тут треба сказати, що різноманітність фактур повністю компенсує даний недолік. А ще їх можна фарбувати і навіть наносити фотодрук.

Переваги тканинних стель:

 • тканинна стеля неймовірно міцна і здатна витримати високі навантаження: порвати, подряпати, чимось пошкодити її дуже складно;
 • стелю можна фарбувати акриловими фарбами;
 • великий строк експлуатації: виробники гарантують 10-12 років, а фактично він сягає до 20-25 років;
 • тканинна стеля не притягує пил, оскільки під час виробництва тканину обробляють антистатиками;
 • зважаючи на широкий робочий діапазон температур (від –40 до +80 °С), тканину можна використовувати в неопалюваних приміщеннях і вона не зіпсується;
 • існують полотна шириною до 5100 мм, що дозволяє без швів перекрити практично будь-яке стандартне приміщення;
 • для монтажу тканинної стелі не потрібна теплова пушка, тому монтаж швидший і коштує дешевше, порівняно із стелями з ПВХ-плівки;
 • тканинна стеля не має сторонніх запахів;
 • тканина має мікроперфорації і тому її можна назвати «дихаючою».

Недоліки тканинних стель:

 • кольорова гама набагато бідніша, ніж у стель з плівки ПВХ;
 • в порівнянні з ПВХ вартість тканинних стель значно вища;
 • матеріал водопроникний, а це означає, що у випадку затоплення така стеля сильно не врятує приміщення, на відміну від стелі з ПВХ;
 • тканинна стеля малоеластична, а це означає, що криволінійні поверхні з її допомогою створити проблематично і навіть практично неможливо;
 • у випадку необхідності зняти полотно потім навряд чи вийде монтувати його на місце і, швидше за все, доведеться повністю міняти;
 • тканинна стеля погано піддається чищенню.

Приймаючи рішення, який різновид натяжних стель обрати для конкретного приміщення, кожен сам повинен зважити для себе всі «за» і «проти», врахувавши особливості та умови експлуатації.

Але ми однозначно можемо рекомендувати придбання таких полотен виробництва іменитих брендів – вони точно відрізняються якістю і справді вражаючим виглядом. Однак і тут треба бути уважними, адже сьогодні на ринку існує велика кількість підробок.

Сергій Шевченко
директор «ТФМ-Будівництво»

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"


Будівництво комерційної нерухомості – окрема і багато в чому специфічна сфера для виконання будівельно-монтажних робіт, яка, в свою чергу, має особливості для кожного з напрямків, на які розгалужується.

Так, ремонт приміщень під невеликі магазини чи кафе – це одне, а ремонт величезних офісних чи торгових центрів – геть інше. Причому, як з точки зору організації бізнес-процесів, так і з точки зору професійних навичок робітників, здавалося б, однієї професії. Як правило, ті компанії, які спеціалізуються на якомусь конкретному напрямку, або зовсім не беруться, або беруться вкрай неохоче за проекти, які не в повній мірі відносяться до їх прямої спеціалізації. При цьому така градація – рішуче, «+» для всіх сторін угоди, адже якщо немає впевненості в результаті, то ризики занадто великі – для клієнта у вигляді зірваних термінів, для виконавця – у вигляді штрафних санкцій. А на виході – і те, і те виливається в збитки для кожної зі сторін.

ТФМ-Будівництво, маючи за плечима роки досвіду як в обслуговуванні, так і в будівництві комерційної нерухомості, має в розпорядженні всі необхідні ресурси для того, щоб виконати ремонт комерційного приміщення в найкоротші терміни – з нуля і до введення в експлуатацію. Спеціалізація нашої компанії – невеликі комерційні об’єкти, керувати будівельно-монтажними роботами на яких ми навчилися віртуозно, оптимізуючи при цьому час і гроші не тільки свої, але і наших Замовників. Впевненість в своєму підході і результатах роботи дає нам можливість надавати необхідні гарантії на весь спектр виконаних робіт, включаючи монтаж інженерних систем в готових приміщеннях.

Ремонт комерційної нерухомості невеликої площі, але найрізноманітнішого призначення – спеціалізація компанії ТФМ-Будівництво.

Ми вміємо оптимізувати бізнес-процеси, час і гроші.

Ми вміємо виконувати свою роботу швидко і без втрати якості.

Ми забезпечуємо своїх Замовників кращою гарантійною і післягарантійною підтримкою.