Продовжуючи розкривати тему розмаїття видів і конструкцій підвісних стель, в цій статті поговоримо про підвісні натяжні стелі. Адже такі стелі також є одним із найчастіше використовуваних різновидів для комерційних приміщень.

Натяжна стеля - це панельна конструкція, закріплена на металевому (алюмінієвому) або пластиковому профілі під основною стелею.

Види натяжних стель

Натяжні стелі бувають двох видів:

  • зварні вінілові (ПВХ);
  • безшовні тканинні.

Натяжна стеля з ПВХ

Вінілові стелі виготовляються за індивідуальними розмірами з огляду на конфігурацію приміщення. Виробництво здійснюється шляхом зварювання смуг полівінілхлориду шириною від 1 до 5 метрів на машинах HFC. Щодо кольорової гами: стелі ПВХ представлені в різних кольорах і фактурах (глянцеві, сатинові, матові, замшеві та ін.).

Технологія облаштування наступна: під час монтажу полотно натяжної стелі нагрівається газовими пістолетами до температури 70 градусів за Цельсієм, після чого плівка розм'якшується і натягується на попередньо зібраний профіль.

До недоліків стель з ПВХ-плівки можна віднести невисоку морозостійкість (хоча для опалювальних приміщень цей фактор не має значення) і меншу стійкість - в порівнянні з тканинними стелями.

А ось до суттєвої переваги таких стель можна віднести водонепроникність (легко відновлюється після затоплення) і естетичний вигляд.

Глянцеві стелі - дозволяють домогтися цікавого з дизайнерської точки зору ефекту. Глянцеві стелі мають широку кольорову гаму. Їхньою особливістю є дзеркальне відображення, тому при використанні таких полотен простір візуально збільшується. А от недоліки блискучих натяжних стель в порівнянні з матовими і сатиновими - це найбільш помітна лінія шва на дзеркальній поверхні в деяких випадках (при великих площах приміщення).

Матове полотно – це класичний варіант. Така стеля легко впишеться в будь-який інтер'єр і не буде відволікати від декоративних елементів кімнати. На матових натяжних стелях немає відблисків і віддзеркалень, тому вони найбільш точно відтворюють будь-який обраний колір.

Сатинові стелі - схожі на матові, але мають гладкий рельєф, завдяки чому полотно має кращі світловідбиваючі властивості і виглядає сліпуче білим. Фактура атласу дає легке віддзеркалення світла, тому полотно набуває майже перлового відтінку.

Монтаж натяжних стель

Одним з найважливіших факторів при виборі натяжної стелі є швидкість монтажу: орієнтовний час монтажу стелі середньої складності в приміщенні близько 40 кв. м. становить 3-4 години (тобто для приміщення площею 100 кв. натяжну стелю можна монтувати за один робочий день – звісно ж, багато залежить від конфігурації, але такі орієнтовні дані є цілком реальними). Крім того, варто звернути увагу на зручність планування і підготовчі умови до загальноремонтних робіт. Монтаж натяжної стелі найчастіше проводять на завершальних етапах ремонту, після завершення великих робіт, а перед поклейкою шпалер призначається виклик фахівців для здійснення замірів.

Технологія установки натяжних стель будь-якого типу вимагає відхилення від грубого або несучого стельового покриття не менше, ніж на 3 см. Або і більше, якщо за натяжною стелею передбачається установка будь-яких інших пристроїв (світильники, комунікації, проводка).

Полотно підвісної стелі монтується на пластиковий або алюмінієвий профіль («багет»), який кріпиться до стін або основи стелі за допомогою саморізів.

Спосіб кріплення натяжного полотна до профілю залежить від типу натяжної стелі: в разі вінілових стель застосовується гарпунний метод або штапик (клин); для тканинних натяжних стель (безшовних) – використовується мотузка або можливе кріплення до профілю-прищіпки.

Проміжки між стиком натяжної стелі і стін зазвичай закриваються пластиковою декоративною смугою (вставкою) з жорсткого або гнучкого ПВХ.

Перед установкою натяжної стелі потрібна спеціальна підготовка приміщення, що включає забезпечення вільного доступу до стін приміщення по периметру стелі, закладення тріщин, очищення поверхні стелі від погано закріплених або нерівних частин. Найкраще обклеїти кімнату шпалерами після установки натяжних стель, але бажано попередньо закінчити всю «брудну роботу» в приміщенні.

В наступній статті ми детально поговоримо про інший вид натяжних стель – безшовні тканинні.

Ігор Усенко
Інженер з технічного нагляду

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"


Будівництво комерційної нерухомості – окрема і багато в чому специфічна сфера для виконання будівельно-монтажних робіт, яка, в свою чергу, має особливості для кожного з напрямків, на які розгалужується.

Так, ремонт приміщень під невеликі магазини чи кафе – це одне, а ремонт величезних офісних чи торгових центрів – геть інше. Причому, як з точки зору організації бізнес-процесів, так і з точки зору професійних навичок робітників, здавалося б, однієї професії. Як правило, ті компанії, які спеціалізуються на якомусь конкретному напрямку, або зовсім не беруться, або беруться вкрай неохоче за проекти, які не в повній мірі відносяться до їх прямої спеціалізації. При цьому така градація – рішуче, «+» для всіх сторін угоди, адже якщо немає впевненості в результаті, то ризики занадто великі – для клієнта у вигляді зірваних термінів, для виконавця – у вигляді штрафних санкцій. А на виході – і те, і те виливається в збитки для кожної зі сторін.

ТФМ-Будівництво, маючи за плечима роки досвіду як в обслуговуванні, так і в будівництві комерційної нерухомості, має в розпорядженні всі необхідні ресурси для того, щоб виконати ремонт комерційного приміщення в найкоротші терміни – з нуля і до введення в експлуатацію. Спеціалізація нашої компанії – невеликі комерційні об’єкти, керувати будівельно-монтажними роботами на яких ми навчилися віртуозно, оптимізуючи при цьому час і гроші не тільки свої, але і наших Замовників. Впевненість в своєму підході і результатах роботи дає нам можливість надавати необхідні гарантії на весь спектр виконаних робіт, включаючи монтаж інженерних систем в готових приміщеннях.

Ремонт комерційної нерухомості невеликої площі, але найрізноманітнішого призначення – спеціалізація компанії ТФМ-Будівництво.

Ми вміємо оптимізувати бізнес-процеси, час і гроші.

Ми вміємо виконувати свою роботу швидко і без втрати якості.

Ми забезпечуємо своїх Замовників кращою гарантійною і післягарантійною підтримкою.