Стельові системи Грильято – ідея італійських дизайнерів (італійською «сітка» або «решітка» - «griglia»), яка сьогодні набула широкої популярності і в нашій країні. Цікаво, що прототипом стелі Грильято послужили конструкції альтанок, зроблених у вигляді рядів дерев’яних перекриттів, які перетинаються (подібні спорудження за рахунок своєї гратчастої структури допомагали мешканцям південних регіонів вирощувати в'юнкий виноград).

Перша дерев’яна підвісна стеля Grigliato з’явилася в 1970 році, а використовувати алюміній стали дещо пізніше. Однак через чималу вагу та коштовну установку новий різновид металічної стелі в Італії «не прижився».

І лише з часом конструкція гратчастої стелі була поліпшена і набула модульної будови.

Грильято в інтер’єрі

Отже, Грильято, як різновид підвісних стель, наразі є досить популярним інтер’єрним рішенням. В тому числі і конструкції, які виконані у вигляді монолітних пористих плит із вбудованою системою освітлення.

Популярність пояснюється, перш за все, незвичайним дизайном, феноменальною зносостійкістю, невибагливістю в обслуговуванні і можливістю маскування в технологічній ніші між конструкцією і плитами перекриття будь-яких інженерних комунікацій.

Ці конструкції являють собою різновид касетних стель. Відмінність його від аналогічних стельових покриттів полягає в тому, що тут всі частини мають між собою вільний простір, в результаті чого нагорі не скупчуються вологі забруднені повітряні маси.

Переваги та недоліки стелі Грильято

Всі конструкції мають свої переваги і недоліки, і пористі не стали виключенням. Позитивних моментів, звичайно, у них предостатньо:

 • Естетичність, що забезпечується різноманітністю колірної палітри і форми грат;
 • Надійність, яка підтверджується міцними металічними антикорозійними елементами і спеціально сконструйованими підвісами;
 • Не потребують ретельної підготовки основної стелі;
 • Дають можливість приховати всі комунікації – системи пожежогасіння, вентиляції, електропроводи та силові кабелі, водопровідні чи газові магістралі;
 • Можуть використовуватися в приміщеннях з високим рівнем вологості оточуючого повітря;
 • Простий монтаж і демонтаж, що дозволяє за необхідності зробити легким доступ до комунікацій;
 • Можливість встановлювати найрізноманітніші светильники різної потужності;
 • Пориста конструкція дозволяє повітрю вільно циркулювати по всьому простору приміщення без застою в певному місці;
 • Тривалий термін експлуатації, без втрати якісних характеристик і зовнішнього вигляду.

А тепер поговоримо про недоліки, котрих хоча і не так багато, як переваг, але і вони, все ж таки, є. В першу чергу, це висока вартість – стосується конструкцій як з металу, так і з дерева. І друге – це достатньо складний монтаж, враховуючи безліч компонентів і елементів.

Види підвісних стель типу Грильято

Грильято являє собою поєднання металічних пластин, які утворюють об’ємну, грановану решітку. Частіше за все виробники пропонують растрові стелі чотирьох типів.

 1. Грильято-стандарт – об’ємна решітка, яка складається з осередків у вигляді перегорнутої букви «П» зі смуг алюмінію. Її популярність пояснюється універсальним зовнішнім виглядом, простотою експлуатації і порівняно невисокою ціною.
 2. Грильято багаторівневий – ефектна підвісна стельова конструкція. Вона складається з секцій, прикріплених до профілів різної висоти. У такої стелі можна відзначити три переваги:
  • Технічна: модулі, на які ділиться підвісна система, за необхідності легко знімати і замінювати
  • Практична: за допомогою секцій різного рівня і кольору можна зонувати кімнату, виділяти її окремі функціональні місця
  • Декоративна: багаторівнева осередчаста стеля виглядає вельми ефектно, допомагаючи втілити найкреативнішу інтер’єрну задачу
 3. Грильято пірамідальний з осередками у формі усічених конусів, які утворюють алюмінієві профілі та направляючі, відрізняється особливою рельєфністю. Завдяки пірамідальним отворам створюється відчуття глибокої перспективи, що охоче застосовують дизайнери в своїх проектах.
 4. Грильято жалюзі – це набір паралельних один одному П-образних і поперечних профілів. Різниця висот між ними забезпечує ефект жалюзі, тобто пропускає достатньо світла і повітря, приховуючи основу. Така стеля Грильято виглядає більш злитою, через що використовується там, де необхідно закрити проводку, вентиляційні короби та інші комунікації.

Юлія Машталерова
Начальник планово-економічного відділу

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"


Будівництво комерційної нерухомості – окрема і багато в чому специфічна сфера для виконання будівельно-монтажних робіт, яка, в свою чергу, має особливості для кожного з напрямків, на які розгалужується.

Так, ремонт приміщень під невеликі магазини чи кафе – це одне, а ремонт величезних офісних чи торгових центрів – геть інше. Причому, як з точки зору організації бізнес-процесів, так і з точки зору професійних навичок робітників, здавалося б, однієї професії. Як правило, ті компанії, які спеціалізуються на якомусь конкретному напрямку, або зовсім не беруться, або беруться вкрай неохоче за проекти, які не в повній мірі відносяться до їх прямої спеціалізації. При цьому така градація – рішуче, «+» для всіх сторін угоди, адже якщо немає впевненості в результаті, то ризики занадто великі – для клієнта у вигляді зірваних термінів, для виконавця – у вигляді штрафних санкцій. А на виході – і те, і те виливається в збитки для кожної зі сторін.

ТФМ-Будівництво, маючи за плечима роки досвіду як в обслуговуванні, так і в будівництві комерційної нерухомості, має в розпорядженні всі необхідні ресурси для того, щоб виконати ремонт комерційного приміщення в найкоротші терміни – з нуля і до введення в експлуатацію. Спеціалізація нашої компанії – невеликі комерційні об’єкти, керувати будівельно-монтажними роботами на яких ми навчилися віртуозно, оптимізуючи при цьому час і гроші не тільки свої, але і наших Замовників. Впевненість в своєму підході і результатах роботи дає нам можливість надавати необхідні гарантії на весь спектр виконаних робіт, включаючи монтаж інженерних систем в готових приміщеннях.

Ремонт комерційної нерухомості невеликої площі, але найрізноманітнішого призначення – спеціалізація компанії ТФМ-Будівництво.

Ми вміємо оптимізувати бізнес-процеси, час і гроші.

Ми вміємо виконувати свою роботу швидко і без втрати якості.

Ми забезпечуємо своїх Замовників кращою гарантійною і післягарантійною підтримкою.