В цій статті поговоримо про найпопулярніший різновид підвісної стелі – «армстронг»: його різновиди та особливості монтажу.

Отже, підвісна стеля - важлива частина інтер’єру торгових залів магазинів, ресторанів, кафе та іншої комерційної нерухомості. Вона виконує далеко не тільки декоративну функцію, але і сприяє створенню гарної акустики, оптимальних умов мікроклімату, зручності обслуговування комунікацій та може виконувати ще цілий ряд інших специфічних функцій.

Підвісні стелі типу «армстронг» користуються великою популярністю в офісних, житлових будівлях, у громадських місцях, торгових центрах та приміщеннях самого широкого спектру призначення.

Саме цей вид стельового покриття дозволяє приховати всі недоліки старої стелі або недоліки якості будівництва.

Переваги стель типу «армстронг»:

 • невисока вартість (на сьогодні в продажу є величезна кількість бюджетних варіантів);
 • дозволяє приховати під собою інженерні комунікації;
 • екологічність;
 • можливість встановити освітлення і вентиляційні решітки, а також системи пожежогасіння (під стелею, без шкоди дизайну та зовнішньому вигляду приміщення);
 • можливість часткового ремонту – лише в необхідній зоні;
 • забезпечується вентиляція простору, прихованого під стелею;
 • низька вага конструкції;
 • покращується акустика і звукоізоляція приміщення;
 • така стеля, в незалежності від класу - пожежобезпечна;
 • висока швидкість заміни або ремонту деяких частин стелі, за необхідності;
 • кріплення регульованої довжини дозволяють здійснити монтаж на такій відстані від основної стелі, яка необхідна у вашому конкретному випадку.

Недоліки стель типу «армстронг»:

По суті, недолік тут лише один – неводостійкість. Як наслідок попадання води, можливі: зміна кольору, зміна геометрії плит, пузиріння. В приміщеннях із підвищеною вологістю необхідно використовувати вологостійкі різновиди плит, або навіть такі, які можна мити.

Різновиди підвісних стель типу «армстронг»:

1. Стелі економ-класу.

Представлені, в основному, такими торговими марками, як: OASIS та OASIS PLUS, BAJKAL, TATRA.

2. Стелі класу «Prima».

Такі стелі за своїми характеристиками міцніші, але бояться систематичного впливу вологи. Проте, серед їх властивостей: підвищена вогнестійкість и більш цікавий дизайн. Виглядають стильно і дорого, серед них можна виділити: PRIMA ADRIA, PRIMA CASA, PRIMA PLAIN.

3. Вологостійкі підвісні стелі:

Їх використовують в пральнях, технічних зонах, басейнах, складах, лазнях. Наприклад, таких брендів, як: NEWTONE RESIDENSE, MYLAR.

4. Гігієнічні стелі «Біогуард»:

Є найкращим рішенням для медичних установ. Також їх дозволяється застосовувати на об’єктах харчової промисловості. Такі стелі за своїми характеристиками відповідають всім необхідним стандартам для використання в будівлях вказаних призначень.

5. Акустичні стелі:

Такі підвісні системи забезпечують високий ступінь звуко- і шумопоглинання. Застосовуються в кінотеатрах, школах, кафе, барах, ресторанах, офісах, готелях та ін.

6. Дизайнерські стелі.

Мають оригінальний кольоровий діапазон, відрізняються незвичайними фактурними поверхнями, новітніми матеріалами, а іноді і неймовірними формами. Сфера застосування - дуже широка! Серед недоліків – лише висока вартість. Популярні серії: DIAGONAL, CELLIO, LINEAR, GRAPFIS CUADROS.

Особливості монтажу стель типу «армстронг»:

 1. Перед тим, як приступати до монтажу конструкції, необхідно прокласти комунікації (надалі їх приховають стельові панелі).
 2. Заздалегідь потрібно визначити вагу і тип освітлення, яке буде вбудоване (зазвичай системи витримують до 6,5 кг на кв. м.). Якщо у вашому випадку вага буде більшою, то слід використовувати посилені конструкції - до 10 кг на кв. м.
 3. Монтаж починають із розмітки. Площину задають, використовуючи рівень (лазерний або водяний).
 4. По розмітці периметра кріплять стінові кути. Розміщують і встановлюють елементи кріплення.
 5. Підвіси встановлюють на паралельних лініях, накреслених на стелі. До підвісів кріплять напрямні. В результаті з’являється єдине "поле" із встановленими стартовими (пристінними) кутами.
 6. У профілі з кроком в 60 см вставляють перемички. В отриману сітку розміром 60 см на 120 см, тобто в розмір двох плит, додають перемички і таким чином створюють пористу структуру 60х60 см.
 7. Ставимо стельові карти і все готово!

Отже, як бачите, стелі типу «армстронг» - універсальне і, з будь-якого боку, оптимальне рішення буквально для всіх типів комерційних приміщень.

Сергій Шевченко
директор «ТФМ-Будівництво»

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"


Будівництво комерційної нерухомості – окрема і багато в чому специфічна сфера для виконання будівельно-монтажних робіт, яка, в свою чергу, має особливості для кожного з напрямків, на які розгалужується.

Так, ремонт приміщень під невеликі магазини чи кафе – це одне, а ремонт величезних офісних чи торгових центрів – геть інше. Причому, як з точки зору організації бізнес-процесів, так і з точки зору професійних навичок робітників, здавалося б, однієї професії. Як правило, ті компанії, які спеціалізуються на якомусь конкретному напрямку, або зовсім не беруться, або беруться вкрай неохоче за проекти, які не в повній мірі відносяться до їх прямої спеціалізації. При цьому така градація – рішуче, «+» для всіх сторін угоди, адже якщо немає впевненості в результаті, то ризики занадто великі – для клієнта у вигляді зірваних термінів, для виконавця – у вигляді штрафних санкцій. А на виході – і те, і те виливається в збитки для кожної зі сторін.

ТФМ-Будівництво, маючи за плечима роки досвіду як в обслуговуванні, так і в будівництві комерційної нерухомості, має в розпорядженні всі необхідні ресурси для того, щоб виконати ремонт комерційного приміщення в найкоротші терміни – з нуля і до введення в експлуатацію. Спеціалізація нашої компанії – невеликі комерційні об’єкти, керувати будівельно-монтажними роботами на яких ми навчилися віртуозно, оптимізуючи при цьому час і гроші не тільки свої, але і наших Замовників. Впевненість в своєму підході і результатах роботи дає нам можливість надавати необхідні гарантії на весь спектр виконаних робіт, включаючи монтаж інженерних систем в готових приміщеннях.

Ремонт комерційної нерухомості невеликої площі, але найрізноманітнішого призначення – спеціалізація компанії ТФМ-Будівництво.

Ми вміємо оптимізувати бізнес-процеси, час і гроші.

Ми вміємо виконувати свою роботу швидко і без втрати якості.

Ми забезпечуємо своїх Замовників кращою гарантійною і післягарантійною підтримкою.