Найчастіше, головна проблема, з якою ми стикаємося під час ремонту - це «рідні» стелі, які знаходяться далеко не в найкращому стані. Різні дефекти, перепади висоти між стиками панелей перекриття, стара фарба – все це завдає чимало клопоту і потребує часу для приведення вигляду до ладу. Вирішити цю проблему досить швидко можна за допомогою листового гіпсокартону. Стелі з гіпсокартону – один із найбільш розповсюджених варіантів оздоблення. Така популярність пояснюється просто: доступність матеріалу в поєднанні з простотою технології.

Гіпсокартон є таким затребуваним матеріалом, бо має чимало переваг. Одна з них - з точки зору екологічності, гіпсокартон є чистим оздоблювальним матеріалом. Щодо функціональних можливостей: за допомогою нього можна вирішити різні завдання, як-то приховати комунікації, створити оригінальні архітектурні конструкції, і взагалі досить швидко і бюджетно приховати велику площу нерівної стелі. Як бачите: діапазон використання найрізноманітніший. Також, стеля з гіпсокартону дає необмежені можливості для реалізації майже будь-якої системи освітлення.

Гарна стеля з гіпсокартону своїми руками?

Стелю з гіпсокартону в один рівень зробити досить не складно (теоретично, звісно ж). З цим завданням можуть впоратися 2-3 людини, які мають уявлення щодо будівельних процесів, мають необхідний інвентар і готові приділити процесу максимальну увагу (наразі ми не говоримо про специфіку приховування якихось комунікацій, реалізацію складної системи освітлення тощо).

1. Перше, що необхідно зробити – розмітка конструкції. Для цього знадобиться лазерний рівень. При розмітці, звісно ж, треба врахувати наявні комунікації, вентиляційні короби, дроти і таке інше.

2. Далі за допомогою дюбелів кріпляться напрямні профілі по периметру горизонтальної лінії кімнати, на відстані 40-60 сантиметрів.

3. Наступним кроком буде розмітка стелі під основні несучі напрямні. Необхідно провести паралельні лінії з кроком приблизно 125 см. Листи гіпсокартону кріпляться із невеликим зазором між один одним, щоб при шпаклюванні можна було втиснути в зазор суміш для закладення швів. По цим лініям кріпляться підвіси на анкер-клини із кроком 40 см.

4. Беремо напрямні профілі і вставляємо їх у стартовий каркас. Вставляючи профілі, треба залишити вузький проміжок біля стіни, щоб уникнути деформації стелі при зміні температур.

5. За допомогою саморізів по металу прикріпіть напрямні до підвісів, з кожного боку профілю по два саморізи. За допомогою рівня або лазера обов’язково перевіряйте горизонтальність.

6. Поздовжні профілі наріжте ножицями по металу и вставте між напрямними із кроком 50 сантиметрів. Вони повинні бути розташовані таким чином, щоб не потрапляти кінцями на місця кріплення профілів з підвісами.

За допомогою спеціальних крабів прикріпіть поздовжні профілі до напрямних. За допомогою підвісів закріпіть поздовжні профілі. Каркас готовий. Тепер можна приступати безпосередньо до обшивки гіпсокартоном.

7. Кожний лист гіпсокартону попередньо необхідно обробити спеціальною грунтовкою. Від краю стіни відступаємо кілька міліметрів і кріпимо листи в шаховому порядку вздовж несучих і поперек поздовжних профілів. Листи ГКЛ кріпляться за допомогою саморізів по металлу із кроком 20 см.

8. Залишилося приховати стики між листами гіпсокартону і зашпаклювати стелю. Далі – як того потребує інтер’єрне рішення: фарбування, поклейка шпалер тощо.

Для фарбування можна використовувати водоемульсійну або акрилову фарбу. Сьогодні на ринку представлена широка кольорова гама фарб, які підійдуть для оздоблення гіпсокартонних поверхонь. Або – шпалери з різними властивостями, за допомогою яких можна досягти тих чи інших візуальних ефектів.

Незважаючи на те, що викладений вище алгоритм робіт може здатися досить простим, вкрай важливо дотримуватися певних вимог, які пред’являються до подібних робіт, адже невірний крок на будь-якому етапі може потягнути за собою значні наслідки з переробки зробленої раніше роботи.

Сторінка історії

Гіпсокартон винайшли у XIX столітті в Америці. Ця ідея належала власнику паперової фабрики Августину Сакетт. Августин шукав нове застосування паперу і нові ринки, що і призвело до винаходу «будівельної дошки», товщиною 15 мм. Був отриманий «пиріг» з 10 шарів паперу, які між собою скріплювали тонку смугу гіпсу. Августин Сакетт отримав патент на цей будівельний матеріал. Але це був лише прототип сучасного гіпсокартону. Через чверть століття гіпсокартон, який наразі є прийнятим стандартом, представив і запатентував американський інженер Кларенс Утсман.

Юлія Машталерова
Начальник планово-економічного відділу

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"


Будівництво комерційної нерухомості – окрема і багато в чому специфічна сфера для виконання будівельно-монтажних робіт, яка, в свою чергу, має особливості для кожного з напрямків, на які розгалужується.

Так, ремонт приміщень під невеликі магазини чи кафе – це одне, а ремонт величезних офісних чи торгових центрів – геть інше. Причому, як з точки зору організації бізнес-процесів, так і з точки зору професійних навичок робітників, здавалося б, однієї професії. Як правило, ті компанії, які спеціалізуються на якомусь конкретному напрямку, або зовсім не беруться, або беруться вкрай неохоче за проекти, які не в повній мірі відносяться до їх прямої спеціалізації. При цьому така градація – рішуче, «+» для всіх сторін угоди, адже якщо немає впевненості в результаті, то ризики занадто великі – для клієнта у вигляді зірваних термінів, для виконавця – у вигляді штрафних санкцій. А на виході – і те, і те виливається в збитки для кожної зі сторін.

ТФМ-Будівництво, маючи за плечима роки досвіду як в обслуговуванні, так і в будівництві комерційної нерухомості, має в розпорядженні всі необхідні ресурси для того, щоб виконати ремонт комерційного приміщення в найкоротші терміни – з нуля і до введення в експлуатацію. Спеціалізація нашої компанії – невеликі комерційні об’єкти, керувати будівельно-монтажними роботами на яких ми навчилися віртуозно, оптимізуючи при цьому час і гроші не тільки свої, але і наших Замовників. Впевненість в своєму підході і результатах роботи дає нам можливість надавати необхідні гарантії на весь спектр виконаних робіт, включаючи монтаж інженерних систем в готових приміщеннях.

Ремонт комерційної нерухомості невеликої площі, але найрізноманітнішого призначення – спеціалізація компанії ТФМ-Будівництво.

Ми вміємо оптимізувати бізнес-процеси, час і гроші.

Ми вміємо виконувати свою роботу швидко і без втрати якості.

Ми забезпечуємо своїх Замовників кращою гарантійною і післягарантійною підтримкою.