В цій статті поговоримо про найпопулярніший різновид підвісної стелі – «армстронг»: його різновиди та особливості монтажу.

Отже, підвісна стеля - важлива частина інтер’єру торгових залів магазинів, ресторанів, кафе та іншої комерційної нерухомості. Вона виконує далеко не тільки декоративну функцію, але і сприяє створенню гарної акустики, оптимальних умов мікроклімату, зручності обслуговування комунікацій та може виконувати ще цілий ряд інших специфічних функцій.

Підвісні стелі типу «армстронг» користуються великою популярністю в офісних, житлових будівлях, у громадських місцях, торгових центрах та приміщеннях самого широкого спектру призначення.

Саме цей вид стельового покриття дозволяє приховати всі недоліки старої стелі або недоліки якості будівництва.

Переваги стель типу «армстронг»:

 • невисока вартість (на сьогодні в продажу є величезна кількість бюджетних варіантів);
 • дозволяє приховати під собою інженерні комунікації;
 • екологічність;
 • можливість встановити освітлення і вентиляційні решітки, а також системи пожежогасіння (під стелею, без шкоди дизайну та зовнішньому вигляду приміщення);
 • можливість часткового ремонту – лише в необхідній зоні;
 • забезпечується вентиляція простору, прихованого під стелею;
 • низька вага конструкції;
 • покращується акустика і звукоізоляція приміщення;
 • така стеля, в незалежності від класу - пожежобезпечна;
 • висока швидкість заміни або ремонту деяких частин стелі, за необхідності;
 • кріплення регульованої довжини дозволяють здійснити монтаж на такій відстані від основної стелі, яка необхідна у вашому конкретному випадку.

Недоліки стель типу «армстронг»:

По суті, недолік тут лише один – неводостійкість. Як наслідок попадання води, можливі: зміна кольору, зміна геометрії плит, пузиріння. В приміщеннях із підвищеною вологістю необхідно використовувати вологостійкі різновиди плит, або навіть такі, які можна мити.

Різновиди підвісних стель типу «армстронг»:

1. Стелі економ-класу.

Представлені, в основному, такими торговими марками, як: OASIS та OASIS PLUS, BAJKAL, TATRA.

2. Стелі класу «Prima».

Такі стелі за своїми характеристиками міцніші, але бояться систематичного впливу вологи. Проте, серед їх властивостей: підвищена вогнестійкість и більш цікавий дизайн. Виглядають стильно і дорого, серед них можна виділити: PRIMA ADRIA, PRIMA CASA, PRIMA PLAIN.

3. Вологостійкі підвісні стелі:

Їх використовують в пральнях, технічних зонах, басейнах, складах, лазнях. Наприклад, таких брендів, як: NEWTONE RESIDENSE, MYLAR.

4. Гігієнічні стелі «Біогуард»:

Є найкращим рішенням для медичних установ. Також їх дозволяється застосовувати на об’єктах харчової промисловості. Такі стелі за своїми характеристиками відповідають всім необхідним стандартам для використання в будівлях вказаних призначень.

5. Акустичні стелі:

Такі підвісні системи забезпечують високий ступінь звуко- і шумопоглинання. Застосовуються в кінотеатрах, школах, кафе, барах, ресторанах, офісах, готелях та ін.

6. Дизайнерські стелі.

Мають оригінальний кольоровий діапазон, відрізняються незвичайними фактурними поверхнями, новітніми матеріалами, а іноді і неймовірними формами. Сфера застосування - дуже широка! Серед недоліків – лише висока вартість. Популярні серії: DIAGONAL, CELLIO, LINEAR, GRAPFIS CUADROS.

Особливості монтажу стель типу «армстронг»:

 1. Перед тим, як приступати до монтажу конструкції, необхідно прокласти комунікації (надалі їх приховають стельові панелі).
 2. Заздалегідь потрібно визначити вагу і тип освітлення, яке буде вбудоване (зазвичай системи витримують до 6,5 кг на кв. м.). Якщо у вашому випадку вага буде більшою, то слід використовувати посилені конструкції - до 10 кг на кв. м.
 3. Монтаж починають із розмітки. Площину задають, використовуючи рівень (лазерний або водяний).
 4. По розмітці периметра кріплять стінові кути. Розміщують і встановлюють елементи кріплення.
 5. Підвіси встановлюють на паралельних лініях, накреслених на стелі. До підвісів кріплять напрямні. В результаті з’являється єдине "поле" із встановленими стартовими (пристінними) кутами.
 6. У профілі з кроком в 60 см вставляють перемички. В отриману сітку розміром 60 см на 120 см, тобто в розмір двох плит, додають перемички і таким чином створюють пористу структуру 60х60 см.
 7. Ставимо стельові карти і все готово!

Отже, яка бачите, стелі типу «армстронг» - універсальне і, з будь-якого боку, оптимальне рішення буквально для всіх типів комерційних приміщень.

Сергій Шевченко
директор «ТФМ-Будівництво»

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"