Обов’язковим елементом будь-якого ремонту є рівні стіни. И тут на сцену виходить штукатурка!

Штукатурна суміш - це матеріал, який може виступати як в якості основи, так і в якості чистового обробного матеріалу. Для якісного вирівнювання поверхонь без таких сумішей не обійтися.

Різновиди штукатурних сумішей

Існує два основних типи штукатурок: цементні та гіпсові. Перший - дешевий, але менш якісний, частіше за все використовується як «черновий» матеріал. Другий – більш якісний, настільки, що за умови правильної роботи з ним, в подальшому можна обійтися взагалі без шпаклівки.

Наразі в будівництві суміші на основі гіпсу незамінні і можна сказати, що альтернативи їм практично не існує. Гіпсова штукатурка добре переносить вологу, має відмінну звуко- і теплоізоляцію, створює сприятливий мікроклімат у приміщенні.

Безумовні переваги

Для штукатурки немає рамок, її можна використовувати на поверхнях будь-якої площі: від великої до найменшої, саме штукатурка є найкращим варіантом для збереження об’ємного простору і унікальним та практичним засобом не тільки для оздоблення приміщення, але також і для створення неповторного інтер’єру.

Переваг штукатурки безліч і багато з них можна виділити, навіть не маючи жодного досвіду в будівництві і ремонті: вона допомагає знівелювати западини, згладити шви і зазори, заповнити пустоти, служить для вирівнювання і створення ідеально рівної поверхні. Термін служби - великий, від 25 років. Також до переваг штукатурки можна віднести і той факт, що це екологічно чистий матеріал, оскільки вона виготовляється з 100% природних компонентів.

Допуск (похибка) при оштукатурюванні становить всього лише 1-2 мм на 2 м. Завдяки цьому при роботі зі штукатуркою можна втілювати навіть дуже складні дизайнерські рішення.

Оштукатурені стіни стійкі до вологи, навіть при затопленні водою. На відміну від гіпсокартонних стін, оштукатурені стіни, ввібравши воду, «віддадуть» її з часом назад без будь-якої шкоди зовнішньому вигляду. Також для приміщень, в яких постійно підвищена вологість, єдиним правильним рішенням буде саме оштукатурювання всієї поверхні.

Як було згадано вище, використання штукатурки, як матеріалу для обробки стін, дозволяє зберігати простір. В якості прикладу: якщо при вирівнюванні використовувати гіпсокартон, то, як мінімум 7-8 см від поверхні будуть «втрачені». Але якщо використовувати штукатурку (в середньому, шар наноситься завтовшки близько 3 см) то буде збережено 20 см на кожному квадратному метрі, що залишить майже в три рази (!) більше простору (порівняно з гіпсокартоном). А можливість залишити якомога більше вільного простору всередині приміщення, як правило, є серйозною перевагою при виборі оздоблювальних матеріалів.

Окремо слід зазначити, що за допомогою штукатурки можна домогтися різноманітних декоративних і конструктивних ефектів. Прекрасно виконана робота допоможе створити такий інтер’єр, який зімітує структурне покриття найрізноманітнішими матеріалами: колони, ніші, арки та ін. – тим самим створюючи ті чи інші «родзинки» в просторі.

Але, як і у будь-якого матеріалу, у штукатурки є не тільки «плюси», а й свої «мінуси». Технологія нанесення штукатурки – процес трудомісткий і ним повинні займатися висококваліфіковані робітники. А трудомісткий процес прямо веде до того, що і витрати часу достатньо великі. Звісно, можна прискорити і здешевити процес за допомогою нанесення штукатурки механізованим способом (за допомогою штукатурних станцій), але такий варіант прийнятний тільки на дійсно великих площах і, в більшості випадків, підійде лише для стандартної обробки існуючих поверхонь.

Про фактурну штукатурку

Для оздоблення квартир, наприклад, все частіше використовується декоративна фактурна штукатурка, яка здатна надати приміщенню оригінального і ексклюзивного вигляду. Фактурні штукатурки є сумішами синтетичних матеріалів, які містять в собі різні наповнювачі (наприклад, волокна бавовни, льону, крихти штучних чи натуральних мінералів). Такі оздоблювальні матеріали представлені великою різноманітністю кольорових гам. Завдяки застосуванню різних екзотичних наповнювачів, фактурна штукатурка після висихання і має оригінальний вигляд.

Оздоблення приміщень (будь-якого призначення) декоративною штукатуркою має ряд переваг:

  • Декоративна штукатурка оригінально і незвичайно виглядає на стінах;
  • Стіна, вкрита декоративною штукатуркою, легко миється (просто водою, миючими засобами);
  • Покриття довгий час зберігає первісну фактуру і яскравість;
  • Декоративна штукатурка широко застосовується для фасадів будинків, зовнішніх стін будівель - фасадні штукатурні покриття мають високу стійкість до несприятливих погодних явищ.

Саме надання фактури являє собою творчий процес, підходити до якого слід не інакше, як із фантазією!

Підготовка стіни до штукатурки

Важливо пам’ятати, що правильна підготовка поверхні стіни до оштукатурювання - запорука того, що подальша робота буде проходити гладко і без проблем у вигляді відшаровування матеріалу від поверхні. Задача цього етапу роботи - виявити всі дефекти поверхні, а також оцінити її загальний стан.

Потрібно очистити стіну від пилу і бруду, а також розширити тріщини, якщо вони є. Обов’язково потрібно «простукати» стіну на наявність пустот. Якщо такі знайшлися - їх потрібно розкрити, щоб уникнути подальшого відпадання штукатурки. Коли поверхня повністю очищена, потрібно за допомогою «болгарки» або будь-якого іншого інструменту зробити якомога більше борозенок на стіні (це забезпечить гарне зчеплення між штукатуркою і стіною).

Матеріали для штукатурки стін

Найякіснішим варіантом є сухі штукатурні суміші, які необхідно розвести (приготувати шляхом змішування з водою в певній пропорції) перед виконанням робіт, більш коштовним – готові до застосування. На ринку їх велика кількість, під будь-які цілі і дуже різного цінового рівня.

Приготування розчину і нанесення штукатурки на стіну

Ну а тепер переходимо безпосередньо до приготування штукатурки і нанесення її на поверхню стіни. Спочатку необхідно по всіх стінах, які планується оштукатурити, проставити маяки. Для цього потрібно приготувати невелику кількість розчину (по консистенції він повинен бути дещо густішим, ніж той, що знадобиться безпосередньо для оштукатурювання). Він потрібен для закріплення маяків на стіні. Спосіб приготування розчину залежить від складу і зазвичай вказується на упаковці з сумішшю.

Установка маяків для штукатурки

Перший маяк обов’язково встановлюємо біля кута стіни і від нього в якості відправної точки будемо розставляти інші. Беремо замішаний розчин і «розкидуємо» в трьох або чотирьох місцях на одній вертикальній лінії в місці установки маяку, при цьому розчин не повинен сповзати по стіні (!). Потім в це місце прикладаємо маяк і за допомогою будівельного рівня вирівнюємо його по вертикалі. Поки перший маяк висихає, встановлюємо другий на відстані трохи меншій, ніж довжина Вашого правИла (за допомогою якого потім потрібно буде «розтягувати» штукатурку по поверхні стіни).

Приготування штукатурки

Після того, як всі маяки розставлені і вже підсохли, починаємо готувати розчин для нанесення штукатурки. Беремо будь-яку ємність, яка буде виступати дозатором, і замішуємо розчин згідно інструкції виробника на упаковці суміші.

Нанесення штукатурки

Коли розчин готовий, рясно наносимо його на стіну між маяками. Для розрівнювання прикладаємо правИло і витягуємо штукатурку від полу в бік стелі. Цю маніпуляцію слід повторювати, доки стіни не будуть остаточно вкриті штукатуркою. Сохнути штукатурка буде тиждень або два, в залежності від температури у приміщенні.

Вдалих ремонтів!

Сергій Шевченко
директор «ТФМ-Будівництво»

Контакти

Неверный ввод

ТОВ "ТФМ-БУД" веде свою діяльність з 2015 року і входить до складу групи компаній "Техпідтримка"


Будівництво комерційної нерухомості – окрема і багато в чому специфічна сфера для виконання будівельно-монтажних робіт, яка, в свою чергу, має особливості для кожного з напрямків, на які розгалужується.

Так, ремонт приміщень під невеликі магазини чи кафе – це одне, а ремонт величезних офісних чи торгових центрів – геть інше. Причому, як з точки зору організації бізнес-процесів, так і з точки зору професійних навичок робітників, здавалося б, однієї професії. Як правило, ті компанії, які спеціалізуються на якомусь конкретному напрямку, або зовсім не беруться, або беруться вкрай неохоче за проекти, які не в повній мірі відносяться до їх прямої спеціалізації. При цьому така градація – рішуче, «+» для всіх сторін угоди, адже якщо немає впевненості в результаті, то ризики занадто великі – для клієнта у вигляді зірваних термінів, для виконавця – у вигляді штрафних санкцій. А на виході – і те, і те виливається в збитки для кожної зі сторін.

ТФМ-Будівництво, маючи за плечима роки досвіду як в обслуговуванні, так і в будівництві комерційної нерухомості, має в розпорядженні всі необхідні ресурси для того, щоб виконати ремонт комерційного приміщення в найкоротші терміни – з нуля і до введення в експлуатацію. Спеціалізація нашої компанії – невеликі комерційні об’єкти, керувати будівельно-монтажними роботами на яких ми навчилися віртуозно, оптимізуючи при цьому час і гроші не тільки свої, але і наших Замовників. Впевненість в своєму підході і результатах роботи дає нам можливість надавати необхідні гарантії на весь спектр виконаних робіт, включаючи монтаж інженерних систем в готових приміщеннях.

Ремонт комерційної нерухомості невеликої площі, але найрізноманітнішого призначення – спеціалізація компанії ТФМ-Будівництво.

Ми вміємо оптимізувати бізнес-процеси, час і гроші.

Ми вміємо виконувати свою роботу швидко і без втрати якості.

Ми забезпечуємо своїх Замовників кращою гарантійною і післягарантійною підтримкою.