Важко знайти людину, яка б не чула про сучасний стиль дизайну з назвою «лофт» (від англ. «loft» - горище, мансарда) . Це дещо нестандартне рішення в дизайні інтер'єру, яке набуло великої популярності. Однією з головних особливостей цього напрямку дизайну є оздоблення стін, на яке слід звернути особливу увагу. У той самий час, матеріали для оздоблення стін в стилі «лофт» (або «під лофт») використовуються найпоширеніші.
Декоративна кладка в стилі «лофт» - вдалий варіант для демонстрації оригінальності і блискучого «смаку» в дизайні. Історія стилю дизайну «лофт» бере початок із 40-х років в США, коли група молодих художників і архітекторів захотіла по-новому облаштувати покинуте горище. Вільний простір, гарне освітлення і можливість втілювати в життя найнеймовірніші концепції інтер'єру відродили стиль «лофт» в новому способі прикраси стін і стель, який, як і раніше, знаходиться на піку популярності.
Види декору
- Бетон
- Штукатурка
- Цегла
Бетон
Багато людей уявляють цей дизайн виключно у вигляді грубої сірої поверхні. Насправді існує безліч комбінацій обробки. Ви можете почати з того, що сірий колір далеко не єдиний, в який може бути пофарбована поверхня. Можна використовувати багато кольорів, від темного до світлого. Ви можете наносити фарбу будь-якого потрібного вам кольору.
5 найпоширеніших технологій декорування стін «під бетон»
1. Чистий бетон
У дусі архітектора Тадао Андо, основа може бути повністю виготовлена з незабарвленого бетону. Ви повинні знати, що литий бетон не вибачає помилок, тому потрібно підготуватися до створення такого інтер'єру, перш ніж почати будівництво. Вже на етапі будівництва необхідно враховувати, що опалубка стін, стель і ступенів необхідна для того, щоб точно дотримуватися зазначених схем.
2. Мінеральна штукатурка з ефектом бетону
Ви можете відновити ефект бетонних стін в декорі після завершення основного ремонту. Для цієї мети існують різні види мінеральної штукатурки, наприклад: вапно, вапняк, цемент, які називаються мікроцементними.
Фахівці можуть за допомогою такої штукатурки отримати конкретну і повністю реалістичну імітацію бетонної конструкції, на якій видно, здавалося б, реальні стики опалубки.
3. Рулонний бетон і бетонні шпалери
Пристрасть до бетону веде до формування нових інноваційних продуктів. Тепер з'явився навіть залізобетонний бетон! Такі «бетонні шпалери» мають товщину від 1 до 5 міліметрів, а їхня поверхня вкрита мінеральною кам’яною крихтою.
4. Ефект бетону на багатошарових плитах і обшивці стін
Фактично, в даному випадку мова йде про новий високоміцний матеріал, який складається з гнучкої мінеральної замазки з частинками справжнього мармуру на несучій плиті МДФ.
5. Імітаційний живопис
Є ще один сценарій, який дозволяє відтворити ефект бетонних стін: малювання на стінах або стелі художником-декоратором. Завдяки мальовничій імітації матеріалів, в результаті дуже реалістичний вигляд бетону досягається за допомогою спеціальної технології склеювання . У той же час важливо, щоб стіна або стеля були ідеально підготовлені: площина повинна бути ідеально відшліфована, замазана й загрунтована.
Штукатурка
Це менш брутальний спосіб відтворення інтер'єру в стилі «лофт», який в той самий час дає безліч варіантів при виборі кольору. Тим не менш, ми не повинні забувати, що конкретний інтер'єр вимагає використання тільки двох-трьох контрастних відтінків на всіх площинах. Тому використання різних кольорів не рекомендується. В інших випадках - це цілком гарне і не дуже важке в реалізації рішення.
Цегла
Даний спосіб обробки стін в стилі «лофт» може бути водночас і стандартним, і надзвичайно складним – в залежності від вступних даних. Якщо будівля із самого початку цегляна, то досить оголити кладку в одному, двох або трьох місцях для досягнення бажаного результату. Однак, якщо спочатку стіни зроблені з дерева або залізобетону, то ситуація значно ускладнюється. Вам потрібно буде створити імітацію кам'яної кладки, яка не завжди проста і може бути дуже коштовною.
То ж, як бачите, шляхів реалізації лофт-концепції в інтер’єрі багато! Однак, перед тим, як приймати рішення на користь такого дизайну, доцільно зважити всі «за» і «проти», врахувавши властивості саме вашої комерційної будівлі, площу, прийнятний бюджет і терміни, в які потрібно вкластися з ремонтом.